Wonderful Nar

Wonderful Nar

Nar, bir tropik-subtropik iklim meyvesi olup, özellikle de Ortadoğu, Akdeniz bölgesinde ve Asya'nın bazı diğer bölgelerinde yetiştirilmektedir. Çin, Afganistan, Pakistan, Bangladeş, İran, Irak, Türkiye, Hindistan, Burma ve Suudi Arabistan başlıca nar üreticisi ülkelerdir.

Türkiye ticari piyasasında satılan narların %98 inin cinsi HİCAZ NARI’ dır. Hicaz narı tat olarak mayhoş, hafif ekşidir. Bu narlar genellikle meyve suyu, daha az olarak da sofralık olarak tüketilmektedir. Narın yenilebilir kısmının 100 gramında 150 mg fenolik madde bulunur. Bizim ürettiğimiz nar patentli Wonderful Nar'ıdır. Bileşimindeki fenolik asit miktarı Hicaz Narına oranla daha yüksektir. Narda C vitamini, potasyum, demir, polyphenol, anthocyanin ve tannin adında antioksidanlar bulunur. Antioksidan besinlerin hayatımızda çok önemli bir yeri var. Vücudumuzda biriken serbest radikallerden kurtulmanın tek yolu antioksidan gıdalara beslenmemizde daha çok yer vermemizdir.

Tüm ürünlerimiz “iyi tarım uygulamaları” sertifikalıdır. Dolayısıyla iyi tarım uygulamaları şartlarına uygun şekilde elde edilen ürünlerimiz, insan sağlığına zararlı kimyasal, mikrobiyolojik ve fiziksel kalıntılar içermediği; çevreyi kirletmeden ve doğal dengeye zarar vermeden üretildiği için güvenle tüketilebilir.

Çiftliğimizde 400 tonluk +4°C soğuk hava depolarımız ve -40°C 20 tonluk soğuk hava depomuz bulunmaktadır.

Ürünlerimiz hijyenik koşullarda ve sterilite esas alınarak üretilmektedir.